SİYASET

Bi Simit : Hükumet ve Cemaat’in arası neden açıldı?

Tarih
17 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Bi Simit

12 Mart 2014

Okumayı sevmeyen bir millet değiliz aslında. Sadece detayları sevmiyoruz. Bu yüzden bankadan kredi alırken, bir web sitesine üye olurken, iş sözleşmesi imzalarken hiç bir detaya bakmıyoruz. Sonuç odaklıyız. İmzala gitsin modundayız.Bu yüzden lafı uzatmayacağım, ama yazı uzun olacak, sözleşme de yok.

Madde madde Hükumet  ve Cemaat in arası neden açıldı bunu yazmaya çalışacağım. Ancak bütün maddeler nedenlerden ibaret olmayacak. Bazı maddeler bilgi de içeriyor olacak. Bu yüzden sabırla okuyun. Bu yazının kaybedeni çok, önceden söylemiş olayım.

Not: Bu makalede yazılacak olan Amerika ve İsrail devletlerinden kasıt aslında bütün planların arkasındaki tek ülke olan İngilteredir.

1- Fethullah Gülen Amerika’ya yerleşmese idi dünyanın dört bir yanında okullar açılmayacaktı. Amerika buna müsaade etmezdi. Orta doğu’da Türkiye gibi bir müttefiki elde tutmanın yolu sadece Hükumet ile iyi ilişkiler kurmak anlamına gelmez, halkın sevdiği kanaat lideri olarak tanıdığı şahısları da kontrol etmekten geçiyordu. Amerika Türkiye’de bir kaç kanaat liderini kontrol altına alabildi. Daha fazla kanaat liderine nüfuz edemeyince kendisi kanaat liderleri ortaya çıkarmaya çalıştı (İskender Evrenosoğlu, A.O v.b) Kendi yarattıkları kanaat önderleri tek tek ellerinde patlayınca (kimi sapık çıktı, kimi kedi meraklısı) ellerinde kala kala Fethullah Gülen kalacağını anladılar bu yüzden Fethullah Gülen’i her anlamda desteklediler. Fark ettiyseniz Rusya (Putin ve Medvedev) ülkesinden önce sermaye baronlarını kovdu, sonra da Gülen okulları gibi tehlike arz edebilecek yapılanmalara yasak getirdi. Mesela Rusya’da Gülen Gurubu’nun okulları tek tek kapatılırken Süleymanlı Cemaati’nin yurtlarına hiç dokunulmadı. Bununla ilgili Rusya’dan Türkiye’ye özel bir ekibin gelip buradaki Suleymanlı Cemaati’ne ait yurtları tek tek gezdiğini ve bu cemaatin tamamen ıslah çalışması yaptığına kanaat getirip bunu rapor olarak Putin’e sunduğunu biliyor muydunuz? Aynı çalışmayı Gülen Okullarında da yaptılar ancak bu okullarda devletlere nufuz edebilmek adına insanlar yetiştirildiğini anladıkları zaman bütün okulları tek tek kapattılar. Diğer ülkeler de aynı şeyi yapacaklardı ancak Amerika buna müsade etmedi ve Gülen okullarının dünya çapında yayılmasına müsaade etti. Tek şartla ; O da Gülen’in Amerika’da kendi kontrolleri altında kalmasıydı.

2- Türkiye’de Atatürk’ün kurduğu Hükumet dahil hiç bir Hükumet  İngiltere’den onay almadan kurulmamıştır. İngiliz kraliyet ailesi Erdoğan’ında hükümeti kurabilmesi adına Amerika ve İsrail’e gerekli yetkileri vermiş ve Erdoğan’ı desteklemelerini emretmiştir. Bu durumda açıklanabilecek bir kaç sebep vardır. Birincisi ileride yapacaklarını düşündükleri Arap baharları için Orta doğuda gösterebilecekleri örnek pilot devlet (Arap baharları olmadan önce Hükumet kurulmuştu). İkincisi İsrail’in güvenliğini sağlayabilecek bir devlet. Üçüncüsü madden çökmüş olan Orta doğu’ya yeni bir nefes katacak devlet. Bunları sol partili biri başaramazdı. Çünkü sadece çalmakla yetinirdi, öyle de oldu. Milliyetçi yapamazdı, işi gücü halkı birbirine kışkırtmak olurdu, oysa Orta doğu İslam adı altında birliğe muhtaçtı, bunu Anap yapamazdı çünkü güçlü bir liderleri yoktu. Bunu yapabilecek tek kahraman Recep Tayyip Erdoğan’dı. İstanbul’u yeniden inşa eden adam olarak biliniyordu. Ve Erbakan gibi mükemmel bir şahsiyeti halkın ihmal edebilmesi için karşısına defolu da olsa mükemmel bir başka adam çıkarmak gerekirdi. Erdoğan da bunun için Amerika’ya gitti.

3- Erdoğan Amerika’da bazı görüşmeler ve anlaşmalar yaptı. Bunu kimse inkar edemez. Ama buna kimse devleti sattı da diyemez. Erdoğan akıllı adamdı. Bu ülkeyi o istese de istemese de Amerika’nın istediği birileri yönetecekti. En azından kendi kontrolünde bu yönetimin olması, bazı hürriyet ve özgürlükleri Türkiye’ye getirebilmesi, toplumun daha ferah yaşaması demekti. Bu yüzden Amerika’nın teklifini geri çevirmedi. Amerika kendi yaptığı planlar dahilinde Erdoğan’ı kullanacaktı. Böylece hem kanaat önderi Fethullah Gülen hem de Siyasi Lider Erdoğan avuçlarının arasında olacaktı. Ama onlar plan yaparken Erdoğan boş durmamıştı. Erdoğan onların kendisini kullandıklarını zannetmesini istemişti. Amerika Erdoğanı, Erdoğan’da Amerika’yı kullanacaktı. Bir yere kadar. Amerika Erdoğan’ın foyasını anlayana kadar Erdoğan istediği gücü elde etmiş olacak ve Amerika’ya kafa tutabilecekti. Erdoğan Rusya’yı aydınlığa kavuşturan Putin’i örnek alıyor, Erbakan’ın ona öğrettiği tarih derslerini tekrarlıyor, Davutoğlu gibi dış siyaset dehalarını yanı başından ayırmıyor, 28 şubattan aldığı Medya dersi ile bir yandan TV, Gazete ve Radyo kanallarında nüfuz oluşturmaya çalışıyor, Türkiye’de sözü geçen siyaset, din ve bilim adamlarını tek tek arkasına alıyor, Ordu’da yeni düzenlemeler yapıyor, üst üste yasalar çıkarıyor, polisi güçlendiriyor, yargıyı arkasına alıyor, her çevreden tekmil koca bir ordu hazırlıyordu. Erdoğan bütün bunları yaparken birine çok güvenmiş ve bütün bu guruplar içinde kadrolaşmasına müsaade etmişti. O kişi Fethullah Gülen’di.

4- Türkiye’nin ekonomik durumu her geçen gün daha iyiye giderken, sıfırlar paralardan atılıyor, yeni köprüler, yeni şehirler, yeni metrolar, yeni kanallar, yeni istihdamları beraberinde getiriyor, 140 lira olan asgari ücret 1000 TL oluyor, daha önce İstanbul’un Anadolu yakasında sadece Carreffour AVM varken, her ilçede 3′er 5′er AVM açılıyor ve her biri tavan cirolar yapıyor, altyapı iyileştirmeleri sonuca gidiyor, yollar dubleleşiyordu. Bütün bunlar olurken devletin kasası da doluyor, devlet faiz ödemeyi bırakıp borç vermeye kalkıyor, İran ile ticaret yapmak için uluslararası para akışını sağlayan SWIFT kodu kullanmıyor ve muazzam bir para akışı sağlanıyor, bu paranın miktarını ne ABD ne başka devletler öğrenemiyor, hepsi çıldırıyordu. Artık kasada yeterince para biriktiğine inanan ve bu parayı birilerinin yemesi gerektiğini düşünen bir Amerika vardı artık. Bu parayı yiyecek olan baronlar da hazırolda bekliyordu. Recep Tayyip Erdoğan Davos’ta İsrail devlet başkanını yerin dibine sokuyor, bütün ülkeler ağzı açık izliyor, Mavi Marmara’da sadece Türkler şehit verirken Türkiye bir anda İslam aleminin bilinçaltında küflenmiş olan Ümmet bilincinin merkezi oluyordu. Artık Amerika için hareket vaktiydi, daha fazla bekleyemezdi. Daha fazla güçlenmemeliydi Türkiye. Çünkü Başbakan yerli otomobilden bahsediyor, Uzaya uydular fırlatılıyor, kendi uçağımızı ve helikopterimizi üretmekten bahsediyor, Altay Tankı İsrail’in ve Almanya’nın üzerinde yıllarca çalıştığı tanklara taş çıkartıyor, silah ihracatımız silah ithalatına yaklaşacak kadar artıyor, Türkiye önü kesilemez bir dönemece giriyordu. Artık buna dur demeliydi. Tek eksik, yargı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın destekçileri karşısında cılız kalan medya gücüydü. Ne yapmalıydı?

5- Türkiye’deki bütün sermaye baronlarını, bütün medya gücünü, bütün hukukçuları, bütün üniversiteleri, bütün yargı birimlerini, bütün kanaat önderlerini, bütün muhalif partileri, bütün vakıfları, bütün dernekleri, LGBT gibi kenarda köşede lazım olur diye kurdukları bütün örgütleri tek yumruk haline getirip, Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmenin zamanı gelmişti. Bunun için bahane hazırdı. Gezi Parkında ağaç eylemi yapılacak, önceden ayarlanmış polisler aşırı güç kullanacaklar, toplum tepki gösteriyormuş gibi oraya toplanacak ve bir yıkıma start vereceklerdi. Ama hesaba katmadıkları bir şey oldu. İstihbarat teşkilatı mevcut emniyetten bağımsız bir şekilde çalışarak Gezi Parkı olaylarını tek tek deşifre etti, Hükumet’in destekçisi bazı medya organları ve yazarlar dakika dakika olanları yazdı ve en önemlisi milyonlarca insan Recep Tayyip Erdoğan’a DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE mesajı verdi. Bu mesajı ne CNN’in 24 saatlik gezi parkı canlı yayını, ne Financial Times’ın kötü ekonomi yalanları, ne BBC’nin ajan muhabirleri, ne de Almanya’dan gelen Otpor Örgütü uzmanları alt edemedi. Çünkü mesaj millettendi ve millet bütün güçlerin üstünde bir güçtü. Milletin gücü olmadan hükümeti devirmek ise kumda tuğla ile arabacılık oynamaya benzerdi.

6- Hükumet’i Gezi’de devirip yerine hem sağdan hem de soldan bir karışım yaparak ekip yerleştirmek isteyen Amerika bunu beceremeyince gizli silahını ortaya çıkarmaya karar verdi. Artık risk alma vakti gelmişti. Gezi’de oluşturdukları muazzam gücün Recep Tayyip Erdoğan’a işlememesi Amerika, İngiltere gibi dış güçleri daha fazla korkuttu. Kolunu kırdıklarını düşündükleri Türkiye’nin kafasını koparma vakti gelmişti. Bunu meydan savaşında beceremedikleri aşikardı. En iyisi brütüsçülük oynamaktı. En iyisi Recep Tayyip Erdoğan’ın beklemediği biri ile beklenmedik bir hamle üzerinden saldırmaktı. Harcayacakları kişi belliydi. Aslında elde kalan son kişiydi o. Bunu yaparak hem Fethullah Gülen’in gücünü zayıflatacaklardı hem de Recep Tayyip Erdoğan’ın. Yani dış güçler bir taşla iki kuş vuracaklardı.

7- Gezi olayları sonrası hemen kirli oyunlar oynanmaya başlandı. Hükumetin bakanları ve çocukları hedefe alındı. Takipler yapıldı. Görüşmeler kaydedildi. En önemlisi Devlet’in en büyük bankası olmaya aday Halkbankası da bu operasyonla beraber dibe çökecek, İran ile yapılan ticaret engellenecekti. Hakan Fidan’ın kellesini isteyen İsrail yerine piyon olarak cemaatin adamını koyacak, Türkiye’nin bütün istihbaratını eskiden olduğu gibi elinde tutacaktı. Operasyon Başbakan Erdoğan’a kadar uzanacak, Başbakan Erdoğan’ı istifa ettirir ettirmez içeri alacaklardı. Hedef büyüktü, gözler karaydı. Bütün emirler verilmiş. 17 Aralık gecesini ikinci bir lozan yapacaklardı. Cemaat yargı organlarında meşhur iki savcısını kullanacak, medya ayağında ise sahibi oldukları organlar haricinde eski operasyonlarda ismi bavullarla geçen iki tetikçisini kullanacaktı. Onlar da hazırdı. Onlar Askeri vesayeti ortadan kaldırmışlardı. Onlar yargı vesayetini ortadan kaldırmışlardı. Onlar eğitim vesayetini ortadan kaldırmışlardı. Onların önünde kimse duramamıştı. Başbakan da duramazdı. Hükümeti de devireceklerinden emin bir şekilde çıkmışlardı yola. Halbuki onlar bütün bu vesayetleri ortadan kaldırırken yanlarında Başbakan ve dolayısı ile millette vardı. Başbakanı ortadan kaldırırken bunu hesap edememişlerdi. Millet karşılarında dikilecek, boylarının ölçülerini alacaklardı. Bir savaşı kumandanın değil, ordunun kazandığını unutmuşlardı. Önceki savaşları kendilerinin kazandıklarını zannediyorlar ve bu sarhoşlukla operasyona başlıyorlardı.

8- 17 Aralık’ta operasyon başladı, bakan çocukları, vekil çocukları, iş adamları tek tek baskınlarla içeri alındı, sorgulandı. Sorgu başladığı ilk gün medyanın iki tetikçisi bir bir dökülmeye başladı, 7-8 ay önceki mesajları ortaya çıktı, operasyondan bu şahısları haberdar eden savcılar nasıl oluyor da üslerini veya yargı kurumlarını bilgilendirmiyordu, operasyonu bu şahıslara sızdıran emniyet müdürleri nasıl oluyor da operasyondan üslerini haberdar etmiyordu. Ortada bir kapan vardı ve bu kapanın üzeri Ananas bitkisi ile kamufle edilmişti. Kimse farkında değildi. Herkes Fethullah Gülen 4 metre kare bir odada sabahtan akşama kadar ibadet ediyor ve sadece ağlıyor diye inanmışken ortaya akıl almaz ses kayıtları çıkıyor ve cümle alem yeryüzüne gelmiş geçmiş en büyük CEO, GENEL MÜDÜR’ü yani Fethullah Gülen’i tanımaya başlıyordu.

9- Operasyon sekmişti, nokta atışı yapacağını zannedenler yanılmıştı, devlet kurumları ve özellikle istihbarat iyi çalışıyordu. Düşman 1 yıl içerisinde 2. tarihi yenilgisini almaya hazırlanıyordu. Onlar için bu  iki yenilgi bizim için ise bu iki zafer o kadar önemliydi ki Rusya Devlet Başkanı Putin “Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini alkışlıyorum” diyordu. Bosna Hersek’ten, Malezya’dan, Filistin’den, Mısır’dan, Endonezya’dan, Pakistan’dan Müslümanlar gösteriler yapıp son kalenin ayakta kalmasını istiyorlardı. Evet Türkiye son kaleydi. Sermaye baronlarının at koşturmak için sabırsızlandığı, bankaları tekrar boşaltmak için can attığı, devlet kurumlarını iç etmek için ağızlarının sulandığı, ezanı susturmak, insanları yozlaştırmak, şeytana hizmet etmek için ter döktükleri son ülke burasıydı.

10 – Üçüncü Dünya Savaşı çıkmıştı. Kimsenin haberi yoktu. Bangladeş’te Müslümanlar sokakta öldürülüyor. Myanmar’da Budistler camii ve Müslüman mahalleleri basıp masumları diri diri yakıyor, Filistin’de duvarlar örülüp Müslümanlar açlığa terk ediliyor, Mısır’da darbe yapılıp sokak ortasında katliamlar yapılıyor, Irak’ta Şii ve Sünni bahanesi ile her gün onlarca bomba patlıyor, Suriye’de Esad rejimi Müslümanlara kan ağlatıyor, Doğu Türkistan’da Çin Halk Cumhuriyeti Müslümanları kısırlaştırıyor, Somali’de, Etiyopya’da çölün ortasında bile El Kaide denen ve ismini bile Amerikalılardan duyduğumuz bir örgüt hortluyor, Müslümanlar dünyanın her yerinde zulüm ve işkence altında eriyordu. Savaş olmayan, kazandığımız bir tek yer vardı. Müslümanları tekrar bir araya getirecek, İslamı tekrar diriltecek, yeniden bir dirilişe şahitlik edecek o topraklar Türkiye’ydi. Şeytanın ve uşaklarının tek amacı burada da fitne ateşini yakıp İslamı somut olarak tamamen ortadan kaldırmak, ortada güçlü bir İslam devleti bırakmamaktı. Evet Müslümanlar bunun farkında değildi ama 3. dünya savaşı çoktan başlamıştı.

11- Türkiyeyi de savaşın ortasına atmak isteyen, pasifize etmek isteyen dış güçler ellerinde son kozu olan cemaati kullanmaktan çekinmediler. Milletvekilleri istifa ettirdiler, bürokratları yasa dışı hareketlere teşvik ettiler, bazılarını tehdit ve şantajla taraflarına çekmek istediler. Bu yüzden belki Başbakan Haşhaşi benzetmesi yaptı. Belki bu yüzden bu benzetme cemaatin bu kadar zoruna gitti. Gitmeliydi. Çünkü doğruydu. Yanlış olsa gülüp geçeceklerdi. Öyle olmadı ve olmayacakta.

12- Hedef yerel seçimler değil genel seçimler, bundan sonra 1 yıl boyunca Akparti’de istifalar devam edecek, bazı bölgelerde patlaklar olacak, farklı savcılar, farklı soruşturmalar olacak, farklı ses kayıtları, farklı görüntüler çıkacak ortaya. Hedef 1 sene içerisinde genel seçimler yapılana dek Hükumeti yıpratmak olacak. Bu yarışın kaybedeni hem Akparti olacak hem Cemaat. Kazanan ise şakşakçılar. Yani eline cips ve kola alıp evlerinde mücadeleyi TV’den keyifle izleyenler. Bizim Gezi’de yapamadığımızı 1 gecede cemaat yaptı diyen zihniyet olacak kazanan.

13- Bilmem hatırlar mısınız? Bütün bunların farkındaymış gibi son genel seçimlerden sonra “Artık Gel Bitsin Bu Hasretlik” demişti Başbakan. Sizce bunların farkında değil miydi Başbakan? Fethullah Gülen Türkiye’de olsaydı ve CEO olmak yerine Hoca efendi olmayı tercih etseydi şu anda Türkiye’de durum çok farklı olurdu. Ama vazgeçemedi şirketlerinden. Amerika’da kalmayı tercih etti. Yani baronlarla el ele olmayı tercih etti. İsrail’i tercih etti. Mavi Marmara’ya ikinci defa küfür etmeyi, Başbakan’ın başrolde oynadığı Roma oyununda Brütüs olmayı tercih etti.

Bundan sonra ne mi olacak?

Her şey size bağlı. Ya Akparti de Cemaatte gücünü yavaş yavaş kaybedebilir. Erdoğan bir sonraki seçimlerde partinin başında durur ve davaya sahip çıkarsa Türkiye kaburgasından dışarı çıkabilir. Yani hayal ettiğimiz gibi bağımsız bir ülke olabiliriz ( Şu an bağımsız olduğumuzu düşünmüyorsunuz değil mi? ) Ancak Başbakan artık ben yokum derse bu ülkeyi taşıyacak başka kahramanların olmadığını belirtmek isterim. Maalesef savaş ince bir sanattır. Tecrübe, Bilek ve Yürek gerektirir. Biri eksik olursa, eninde sonunda kaybedersiniz.

Beddua ile yazıyı tamamlamanın bir anlamı yok. Bu ülkenin bir ferdi olarak dış güçlerin oyunlarını bozacak tek güç yine Millettir. Yani sağlam irade’dir. Lütfen İrademize sahip çıkalım. Tabi önce İradeli olmak kaydı ile. Hükumet ve Cemaat  kavgası diye başlık attık ama aslında başından beri demek istediğimiz tek şey bu kavganın Hükumet ve Cemaat arasında olmadığı. Bu kavga Türkiye ile dünyanın kavgası. Bu kavga Hak ile Batılın kavgası.

Haberseyret.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Leyla G.

  11 Eylül 2015 19:35
  22 3
  Bu videoyu bana mail olarak gonderebilirmisiniz indiremiyorum, herkesr mesaj olarak gondermek istiyorum lütfen rica ediyorum. Bu videoyu ne kadar cok yayarsak o kadar faydali olur, faydasi olacagina gonulden inaniyorum kim yaptiysan agzina bilgisine yureginize saglik Leyla Gökduman
 • lelii

  06 Ağustos 2015 12:04
  11 31
  sakin sakin yazmaya çalışacağım.evet başta iyi gidiyordu yazınız. 3üncü madde ve sonrakiler ne yazıkki erdoğan yanlısı bi yazım. erdoğan gülen ikilisi evet ingiltere piyonu doğru ikisi de kolkola girdi bu yola ve erdoğanın kahramanlığını artırabilmek için danışıklı dövüştüler yada bile bile dövüştürüldüler. şu denilen para akışı da bizim ekonomik genişlememizden değil ingilterenin uşağı olan arap kraliyet ailesinin akrabası el kadı dan gelen hibeler yardımlar çünkü hizmet aynı yere. bu ülke kahraman sıkıntısı çekmez merak etmeyin. allah spekülasyonlarla siyasi oyunlarla gelen yapay kahramanlardan bizi korusun imamhatipler kapatıldı fethullah gülen e yaradı başörtüsü yasağı yapıldı 28 şubat yapıldı erdoğana yaradı bunlara biraz kafa yoralım arkadaşlar karşımızdakiler bu hesapları çok eskiden yaptılar
 • Gültekin

  28 Temmuz 2015 13:45
  35 4
  Selamün aleyküm 26 yaşındayım.Siyasetten çok fazla anlamam.Ama en çok sevdiğim şey okumaktır. Bi Simit ben detaycı birisiyim . :) Öncelikle ben Van'lıyım. Ailem van'lı fakat babam emekli okul müdürü Amcam Bursada şuan müfettiş vanda bölge müfettişiydi. Yani Ailem okumuş insanlar kısacası. Babam Hep şunu söylerdi. Tarihini bilmeyen insanların coğrafyasını başkaları çizer derdi.Nede haklıymış. Bi Simite komplocu diyen beyinsizler Siz ilimunatiyi hiç araştırdınız mı ?? Gerçi pardon onu araştırsan oda komplo dersin. Subliminal yöntemlerle sizi zaten köle yapmışlar. Ya onuda geçtim bu cumhuriyet dediğimiz şey 15 yıl önce mi kuruldu ? Yoksa vardıda tatil mi yapıyordu ? Bundan 20 sene önce bu kadar rahat eleştiriler neden yapamıyordunuz Eleştirilicek okadar çok şey varken ?çeçenistana atılan 50 ton paylayıcı ölen 150 bin insan ırakta 500.000 insan ,suriye kitle imha silahları,Artık kılasik umursanmaz hale gelmiş olan FİLİSTİN halkı, hastane ,yol,okul,terör,kriz,açlık,kuyruk,işsizlik,Rezillik,Köpeklik,hortumculuk,örtünme yasağı,imamhatip yasağı,içki serbestliği, Ülkenin başbakanları , cumhurbaşkanları o dönemde ABD tarafından adam yerine konulup dikkate alınmıyordu. sana daha binlerce sayarım niye eleştirmediniz ?kafanızı koparırlardı da ondan AAAA pardon yine yanlış oldu Recep Tayyip Erdoğandı diktatör hay Allah unuttum.Kasa atılan bir dönemden uydu atılan bir döneme geldik. Mevzu hiç bir zaman Tayyip Erdoğan olmadı Tayyip Erdoğanlar Allah izni ile bu ülkede bitmez. Bu ülkede Böyle Yiğitleri sizin gibi namertlere emanet etmez. Rahat olun. O yaşlanmış kokuşmuş dünyayı yönettiğini sanan aileler sizinde zamanınız doluyor.Lütfen sadece araştırın.Saygılar :)
 • Munzur-LU

  20 Temmuz 2015 12:08
  23 3
  Ahh haa ... burda da :D Sesli Makalenin Sesi neden yok? Cematiciler çok kızmış olmalı. :) Teşekkürler BiSimit VarOl İNŞALLAH...
 • m.nuri

  12 Haziran 2015 15:17
  13 5
  cematin yaptıkları ve diğer içerdeki muhaliflerin düşmanlıklarını bir yere kadar anlıyorum tamamda içimizden bildiklerimizin konuşmaları ve davranışlarını anlamıyorum bülent arınç seçim öncesi konuştukları cumhur başkanımızı hedef aldı konuşmasını melih gökçek hedef saptırıp kendi üzerinden karşılığı verip bertaraf etti abdullah gül hgalen daha net konuşmuyor istanbul fetih kutlamasına ve kayseri mitingine gelmedi daha sayacak bi sürü şeyler var bu içerdeki bizden bildiğimiz samimiyetinden emin olduğumuz kişilerin ayak sürçmesi yalpa yapmasını bi türlü biz taban yani milli görüş rahlei tedrisatından geçmiş bütün gücümüzle hiç bir menfaat beklemeden bu dava ülke için kan içip kızılcık şerbeti içtik diyen taban anlamıyoruz devletin en üstünde görev yapıp o nitmetlerin her türlüsünü tadıpta halen ayak sürç melerini falso yapmalarını anlamıyoruz daha ne beklentileri var tayyip erdoğan cumhurbaşkanlığı hakkıyken altın tepside onlara verdi acaba bülent arınç ikiknci sırada kendinimi görüryordu bizler hiçbir zaman ftö cemaati gibi ihanet edenlerin arkasından gitmeden yalçınkaya gibi dimdik duracağız bizi çiğnemeye çalışanların ağzında demir bilye olup dişlerini kıracağız sen tasalanma reisim her daim yanında olduk olmaya devam edeceğiz çünki davamız hak dava bizim arkamızda ALLAH cc var dostu allah olan hiç bir zaman kaybetmez
 • sarıaslan

  30 Mayıs 2015 16:41
  9 9
  Barri denilen zata: ne oldu gülenciler senin fatih erbakana ne yaptı. Saadet ve bbp beraber ihanette yer aldı. Yazacak daha çok şey var ama arif olan anlar bu kadardan
 • akanechan

  07 Mayıs 2015 16:26
  12 2
  Ben cok beğendim bu yaziyi Tebrik ederim
 • ismail

  01 Nisan 2015 17:28
  45 34
  بسم الله الرحمن الرحيم ألحمد لله رب العالمين والصلاة والسلام على سيدنا محمد وعلى آله وأصحابه أجمعين Bu adamın yazdıklarınin amacı, tarih ve şeriat bilgisizligimizden toplumca faydalanıp istediği şekilde saçma sapan fikirlerini insanlara yutturmaktir. Allah Celle Celaluhu nun yarattığı bir kainat içerisinde daha Rasulullah Aleyhisselam in metodundan daha iyi bir metod, daha iyi bir strateji bildiğinden her türlü gavuru ( Haşa Allah 3 tür deselerde, Allahın oğlu hanımı var deselerde) cennete ( sanki babasının gemisi gibi her türlü hayvan derecesine bile çıkamayan mahluklari ) dolduran ve buna da Onlara ( müslümanlara ) sanki islami getireceklermis gibi coşturan lakin arka planda milyonlarca iraklı bacimiza ( aynı 100 sene önceki put gibi ) sanki denizden bogulmaktan kurtarıp karada tecavüz eden adam misali onları Saddam dan kurtaracağını söyleyip tecavüz ettiren bir politika içerisinde olmalarına ragmen,aynı süpermen gibi pelerinini cübbe zannettirip geri planda apaçık bir ciplaklikla giydiklerini ( - afedersiniz - mavi donu ) göremeyecek kadar kör olan bir nesil yetişiyor. Üstte ipte cambaz oynarken müslümanların evleri, cepleri soyuluyor. Siz cambazı ağzı açık seyretmeye devam edin hakikat değişmez hristiyana tazim eden cennete giremez . Hristiyana tazim etmenin ne olduğunu bilmeyen papanın nasıl davet edilip karşılandığını tekrar tekrar seyretsin... Daha yazilcak onlarca kelam israf olmasın diye yutuyorum anlayana işaret yeter !!! سلآم عليكم على من إتبع الهدا
 • semra yıldız

  30 Mart 2015 09:50
  37 20
  Bu yazı beni derinden etkiledi.Tüm arkadaşlarıma da paylaştım. Bu olay ancak bu kadar net anlatılabilirdi. Teşekkur ederi bi simite ...Tanımadıgım dahiye...
 • iradene sahip çık

  28 Mart 2015 23:38
  25 12
  bence erdoğan herşeyin farkında zaten biz yolumuza kefenimizle çıktık demedimi o dava adamı onsuz bu dava olmaz davamızın lideri erdoğandır tüm islam alemi ülkemizde olan kazanılan her seçimde bizden fazla niye sevinmişler sabahlara kadar islam adına tek ve son ümit gördükleri için ama ne yazıkki bizim körbakan bazı milletlerimiz herşeyde erdoğanı suçluyor cahillerde onlara hehe diyor zira onlar şeytana hizmet edip vatanı düşmana peşkeş satıyorlar Rabbim Erdoğanın yar ve yardımcısı olsun güç ve kuvvet versin düşmana zalimlere tapınakçılara karşı irademize sahip çıkalım biz vatansız kalsak kim yer yurt verir bize verirlermi sanırsınız lime lime doğrarlar vallahi
 • barri

  06 Şubat 2015 07:46
  15 84
  Hey bi simit bak n diyeceğim gerçekten iyi bir senarist olabilirsin. Iyi propaganda yapıyorsun ücretsiz uğraşmazsın sanırım n kadar iyi ise biz garibana da hayatı kolaylastıracak para lazım.. Sen anladın demek istediğimi :)) Tahammülsüz akp lilerin tavrını anlarım hemen ama şunu diyebilirim ki sizin adam gerçekten samimi değil.. Samimi müslüman hiç değil.. Ayasofyanın maneviyatını anlayabilmek mühim meseledir. Makaleyi Türkiyede başka lider yoktu erdoğandan başka kısmına kadar dinledim onu duyunca kestim ve epey güldüm.. Hattahâlâ tebessüm ediyorum.. Kim var dediğinizi duyar gibiyim.. Körler sağırlar birbirini ağırlaya dursun Milli bir düşünce milli bir beraberlikle bu kez sızmalara Allahın izni ile izin vermeden Dr.Muhammed Ali Fatih Erbakan geliyor.. Biz serefimizi satmadik. Biz hocamızın izindeyiz. Ve geliyoruz.. Al sana lider bi simit.. Hak ile batılı ayırt edebilmek mühim mesele.. Hadi tahammülsüzler bana kin kusun buradada. Tıpkı her ortamda olduğu gibi.. Modlar saygılar yayınlamazsaniz da sıkıntı yok..
 • mesut

  29 Ocak 2015 11:44
  44 17
  ALLAH Razi olsun be bisimit
 • RTÇ

  27 Ocak 2015 01:21
  16 10
  Ha bu arada Bi Simit sana önemli bir sorum var kafamda otumayan ama tahminimce bişiler düşündüğüm bir soru soracağım sana çok önemli lütfen cevap verir misin Abdüllatif Şener neden ayrıldı. Bu konuda da beni aydınlatırsan sevinirim.
 • RTÇ

  27 Ocak 2015 01:14
  33 12
  TÜRKİYE'NİN SADDAM'INI DEVİREMEDİLER Herşeyi çok güzel açıkladın ve bilmediğim şeyleri daha doğrusu tahmin edipte kesin emin olamadığım şeyleri de açıkladın. Bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Aslında kendim şöyle bir kanıya varmıştım. Yıllarca muhafazakar kesim bana göre bazı hain liderler yüzünden bölünmüştü. Neredeyse çoğunluk olan muhafazakarlar nasıl oluyordu da bir çatı altında birleşemiyorlardı. Sol birdi ama sağ öyle değildi. Şu an ilk kez sağ bir çatı altında MHP'yi sağdan saymıyorum ben şahsen. Çünkü muhafazakarların yüreğindeki islam özleminin davasını gütmüyorlar. Yıllarca dış güçlerin ülkemizdeki ellerle böldüğü sağ nasıl birden birleşebilir sorusunu hep sormuştum kendime. Birileri izin vermiş olmalıydı derdim içimden hep. Tahminim doğruymuş. Bu ülkenin kurulduğu günden beri başındaki insanları dışarı seçerken dışarının istemediği insanları da dışarısı bir şekilde alaşağı ederken tek bir yumruk halinde sağ nasıl başa geçebilirdi ki? Eminim malum taraflarda Recep Tayyip Erdoğan'ı başa getirirken böyle olacağını bilmiyorlardı. Hatırlarsanız Saddamı da onlar seçmişlerdi. Ama orada amaçlarına ulaştılar. Belki buradaki emelleri de aynıydı. Saddamı başa geçirip ülkeye girdiler. Belki burada da bunu istediler. Bence Saddam kendisini devireceklerini hatta asacaklarını ilk zamanlar bilmiyordu. Ama bence bizim adam böyle olabileceğini bilerek kabul etti ve onların karşısında dikilebilecek hale gelebildi. Malum karşı taraf bizim adamı devirmeyi ilk bence Baykal'ı yollayarak başladılar operasyon o zaman başladı bence. Zira önce içeriyi hazırlamaları gerekiyordu kendilerince gerekli dizaynı yapıp başladı herşey. Yani planları ellerinde patladı Allah'ın izniyle! Allah İslamı muzaffer kılsın inşallah! Amin! RTÇ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2017 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;