GÜNCEL

Bisimit : SON SAVAŞ

Tarih
01 Kasım 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Bi Simit

28 Mart 2015

17 aralıktan sonra ilk yazdığım yazıyı hatırlıyorum. Hükümet ve Cemaatin arası neden açıldı başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Gece vaktiydi.  Yazıyı yazdığım zaman insanların bana inanıp inanmayacağını düşünerek yazıyı yayınlamaktan vazgeçmiştim ve bir kaç gün yazıyı taslak olarak bekletmiştim.

Daha sonra Bismillah diyerek yayınla butonuna bastım. Çünkü siteyi ilk açtığım zaman amacım kesinlikle siyasi, politik veya gündeme dair şeyler yazmak değildi. Hayattan alıntılar yapacaktım. Başımdan geçen hikâyeleri anlatacaktım. Sevdiklerimle beraber Bisimit’i bir hatıra defterine dönüştürecektim ama 17 Aralıktan sonra gelişen hadiseler ister istemez beni bu mücadelede var olmaya itti ve sonrasını getirmek zorunda kaldım. Sitede yazdığım bütün yazılar kendime attığım birer tokattı aslında. Bugüne dek suskunluğuma karşı attığım bir tokattı.

Okur kardeşlerimin desteği ile tarihi göz önünde bulundurarak gündemi değerlendirirken, gündem ile tarihi sentezleyerek geleceğe dair analizleri yazdım ve sizinle paylaştım. Bütün bunları BİSİMİT mahlası ile yaptım. Amacım isim yapmak olmadı. Hükümete yalakalık yapmak olmadı. Birilerine haber göndermedim. Birilerinin habercisi de olmadım. Okurlarımla paylaşmadım ama bu yüzden kimi zaman hem paralel tarafından hem de bazı hükümet kurumları tarafından dava edildim veya tehdit edildim. Her iki durumda da ne hükümete ne de paralele sığınmadım. Her ikisinde de Allah'tan başka hiç kimseye güvenmedim. Solo olarak çaldığım Bisimit senfonisine samimi olan Müslümanlar iştirak etti ve bu senfoni hamdolsun sizinle beraber koroya dönüştü.

Bütün bunları neden mi anlattım? Çünkü şimdi yapacağım tespitleri sizinle yine sadece Allah rızası için paylaşacağım. Ve siz de bu tespitleri benim ağzımdan sadece Allah rızası için dinleyeceksiniz. Sonuçları düşünmek, tedbir almak, taraf seçmek, hazırlanmak, dalga geçmek, alay etmek, düşünce israfı veya düşünce insafı eylemek tamamen size kalmış.

Ben bir hiçim.  Hükümet ve Cemaati yazarken de, Ses kayıtları ile ilgili yazarken de, James Foley'i yazarken de, IŞİD'i ilk yazdığım zaman da, BOPun amacını anlatırken de, Tır Operasyonunu, Cifir savaşlarını, Milli Görüşü yazarken de hep hiç olarak yazdım. Bisimit benim değil, bu milletin mahlası ve markası oldu. Bisimit bu millete 100 yıldır operasyon yapanlara, milletin yaptığı operasyon oldu. Şimdi yazacaklarımı yine bu millet için ve yine bu milletin kaygısına sunuyorum.

İstanbul ve Gaziantep’te garip hareketlenmeler var. Fatih Edirnekapı’daki ve Gaziantep’teki dostlarımız çok ilginç bilgiler veriyorlar. Yemen'den, Fas'tan, Hindistan'dan, Malezya'dan ve Afrika'dan bir takım şeyhlerin müritleri harıl harıl bu bölgelerden ev satın alıyorlar. Yavaş yavaş yerleşmeye başladılar. Malezya’da mehdilik ilan eden Şeyh Şafii'nin müritleri Edirnekapı'da dergâh bile kurdu. Hepsi Mehdi'nin zuhuru için hazırlık yapıyor. Mehdi demişken biraz bahsetmekte fayda var.

Türkiye'de özellikle bazı erkek kılıklı SÜRTÜKLER Mehdilik kavramının tabiri caizse içini ceviz kabuğuna çevirdi. Mehdi lafını duyunca hemen ister istemez dalga moduna geçiyoruz. Öyle ki hepimizin dışarı çıkıp Mehdi benim diye bu kavramla alay edesi var. Suç tabi bizde değil, sürekli Mehdilik iddiası ile ortaya çıkan ahlaksızlarda. Bunlar üzerinde durarak konuyu çöpe çevirmek istemiyorum. Allah onların hepsinin belasını verdi. Öyle rezil oldular ki, farkında bile değiller. Artık sarhoşlukları canlı yayında fuhuş yapmalarına olanak tanıyacak kadar ayyuka çıktı. Neyse konumuza dönelim.

İslam dünyasında şu anda Mehdiliğini ilan eden yaklaşık 200 kişi bulunmakta. Bunların bir çoğu düzenbaz ve sahtekâr. Buna Türkiye'dekiler de dâhil. Neden hepsi demediğimi merak ediyor olabilirsiniz. Bir kısmı da şizofrenik vaka. Yani sağlığı yerinde olmayan ve kendini Mehdi olarak düşünen zavallı insanlar.

Mehdiliğin en kavi alameti olan "Mehdi kendisi bile mehdi olduğunu bilmeyecek, ta ki rivayete göre Halife Suriye bölgesinde (Halep) Rum ordusu ile (Batı Orduları) savaşa gittiği zaman, Halifenin yardımına gidecek ve insanlar kendisine biat edecekler. Ardından Halife ve orduları ile Kudüs’e yol alacaklar. Orada da Hz. İsa’nın zuhuru ile Deccalı yok edecekler ve Kudüs’te namaz kılacaklar.

Bunu konuyu sayfalarca hadis ve rivayetler üzerine bina etmek yersiz. Dileyenler araştırıp farklı rivayetleri de inceleyebilir. Bu kısa bilgiyi neden mi verdik?

Türkiye'deki gençler ve bizler farkında değiliz belki ama bu biraz da İslam Dünyasında belki de tek rahat ülke olmamızdan kaynaklanıyor. Bütün İslam âlemi çalkalanıyor. Kan dökülmeyen tek coğrafya neredeyse yok. Şarktan Garba, Şimalden Cenuba kadar bütün İslam coğrafyalarında ya kıyım, ya da kıyam hâkim. Yanlış anlaşılmasın. Dünyada bir fikir kavgası yok. Çünkü fikir kavgası olsa bir Allah’ın kulu çıkıp Maoizmi, Leninizm’i, Budizm’i veya Hristiyanlığı eleştirir ya da bu fikirlerin, dinlerin savunucularına karşı bir huruç eylemi başlatır.

Ama dünyada İslam ve Müslümanlardan başka eziyet çeken, sömürülen, zulüm ve dayatmalara maruz kalan başka hiç kimse yok. Çünkü kurdukları dünya düzenine İslam’dan başka alternatif hiç bir düzen yok. Bunu çok iyi biliyorlar. Bu yüzden İslam’ın içini boşaltma çabası içerisindeler. Bu çabalar savaşları ve dolayısı ile kıyımları beraberinde ister istemez getirdi. Şimdi ise zurnanın son deliğindeyiz. Olay o kadar koptu ki Müslüman alemi akın akın Türkiye'ye geliyor veya Türkiye'yi izliyor. Üzücü durum ise Türkiye devlet olarak bunun farkında ancak millet olarak bu gerçeklere çok uzaktayız.

Yani Türkiye yarın bir kıyam yapmaya kalksa, bu intifada için dışarıdan milyonlarca Müslüman destekçi bulacağı aşikar ancak Türkiye içinde buna dair ne bir inanç ne de güven emaresi maalesef yok. Ya da ben böyle düşünüyorum. Türkiye'nin dışarıdan milyonlarca destek bulacağına emin olma sebebim ise Türkiye'nin dış politikasından kaynaklanıyor. Dikkat ederseniz daha önce de defalarca belirttiğim gibi Türkiye son 5 yıldır dış politikasını ülke liderleri, partiler, gruplar veya mezhepler üzerine değil halkların talepleri üzerine şekillendiriyor. Bu siyaset fokur fokur kaynayan İslam Dünyasındaki liderleri Türkiye'ye düşman yaparken, halkları ise hayran bırakıyor.

Konuya Davutoğlu ve Erdoğan'ın vizyonu ile devam edeyim. Tekrar buraya döneceğim. 2015 seçimlerinden sonra hedef konuldu. Musul ve Kerkük Türkiye'ye eyalet olarak bağlanacak. IŞİD'den rehineler alındığı gün bunu yazmıştım sosyal medyadaki sayfama. Hatırlayan hatırlar. Şu anda bütün hazırlıklar sürüyor. Hani yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı var ya! Onun neden bu kadar büyük olduğunu Türkiye'deki biz akıllılar haricinde bütün dünya anladı aslında.

Saray'daki odalara isim bile verildi. Abhazya Eyaleti, Ahıska Eyaleti, Dağıstan Eyaleti, Nahcivan Eyaleti, Sana Eyaleti, Tebriz Eyaleti , Tiflis Eyaleti, Habeş Eyaleti, Adana Eyaleti, Cezayir Eyaleti, Halep Eyaleti, Anadolu Eyaleti, Bağdat Eyaleti, Basra Eyaleti, Bosna Eyaleti ve daha ismini saymadığım 250'ye yakın eyalet ismi şu anda Saraydaki odalara verildi bile. Eyaletler bu odalardan yönetilecek ve kim ne derse desin her şey göze alınmış durumda. Rusya'nın batı karşısında zayıflamış olması ve artık Esed'i savunacak pozisyonda olamaması, dikkatini Ukrayna ve kendisi ekonomisi dışında bir yere ayıramaması, Türkiye için oluşmuş bir başka organik fırsat.

Türkiye'nin Musul ve Kerkük’ten sonra ilk hedefi Halep olacak. Burada Türkiye ilk defa sürekli müttefik diye adlandırdığı batıya karşı aleni bir şekilde savaş ilan etmiş olacak. En önemli noktalardan birisi İran, Batı ile beraber ittifak yapacak ve Suriye'de Türkiye'ye karşı cephe alacak. Türkiye yalnız mı olacak? Devlet olarak evet ama millet olarak değil. Malezya'dan, Endonezya'dan, Afrika'nın çeşitli ülkeleri başta olmak üzere bütün İslam âlemi akın akın Türkiye'ye cihat için gelecek ve Türk ordusunun sancağı altında savaşacak. Bu size Çanakkale savaşını hatırlattı mı?

Orada da devlet olarak yalnızdık ve yanımızda ümmet vardı ve biz her cephede galip geldik. Müttefiklerin mağlubiyeti bizim de mağlup sayılmamıza neden oldu ve savaşta kaybetmediğimiz toprakları mason kumandanlarımız yüzünden masada kaybetmiştik. Hatırladınız mı? İşte kaybettiğimiz o yerleri geri almanın savaşını tam 100 yıl sonra yapacağız. Çok az kaldı. Bütün işaretler bu yönde. Bunca risk alarak bütün dünyaya meydan okuyan Erdoğan'ın eceli ile yatakta ölmeye hiç ama hiç niyeti yok. Şehit olmak istiyor. Davutoğlu'nun eceli ile yatakta hasta bir şekilde ölmeye niyeti yok. Bunlar masal değil. Kendileri de defalarca dile getirdiler.

Bahsettiğim mehdi konusuna değineceğim az sonra. Hayal kırıklığına uğratacaksam şimdiden kusura bakmayın. Erdoğan Mehdi filan değil. Ya da mehdi şudur, budur da demeyeceğim. Mevzu şu ki Suriye'de İran dâhil garbın ordusu ile Halep'te yapılacak savaşta Mehdi'nin zuhur edeceğine inananlar hem İstanbul hem de Antep'e yerleşmeye başladılar. Halep savaşından sonra hedefin Kudüs olacağını ve burada Halife'nin imamlığında namaz kılacaklarına inanmış bu insanlar.

Selahaddin dönemini hatırlayın. Sultan Selahaddin haçlılar üzerine yürümeden önce İslam Dünyası'na operasyon yapmış Şii olan Fatımi Hilafetine son vermiş, İslam Dünyasındaki çok sesliliği keserek tek adam olmuştu. Bütün bu icra atlardan sonra Kudüs'e sefer düzenleyip yaklaşık 90 yıldır Kudüs'ü elinde tutan Hristiyanların elinden Kudüs'ü tekrar geri almıştı. Selahaddin Kudüs'ü fethetmeden Kudüs'ü Hristiyanlara tapulayıp İslam Dünyası'nın fetih girişimlerini engelleyen Hilafet Devleti (Fatımiler)'e son vermesi gerektiğini çok iyi biliyordu.

Fatımilerin Şia meşrepli olduğunu ikinci kez tekrar etmeme gerek yok. Şimdi size çok can alıcı bir soru sormak istiyorum. Bugün aynı şeyi İran'ın yaptığını gerçekten görebiliyor muyuz? Kudüs'ü hapseden ülkenin aslında İsrail değil de İran olduğunu fark edebildik mi? Mısır’da daha bu hafta Selahaddin Eyyubi’nin terörizmi tetiklediği için tarih dersi müfredatından kaldırıldığını biliyor musunuz? Hatırlayın Fatımiler Mısır’da hükümranlık sürüyordu ve Mısır’da Fatımilerle beraber Şia alametlerini ortadan kaldıran yine Selahaddin Eyyubi olmuştu. Yani adamların karın ağrısı o kadar büyük ki tam 1000 yıl sonra bile nefretleri dinmemiş, dinmiyor, dinmeyecek.

Özetle Özgür bir Ümmet için, Âdem ile Havva'dan beri her defasında "İsrail menzilimizde 10 dakikada yok ederiz" diyerek bugüne dek küffara karşı tek ok atmamış olan ve Kudüs'ü İsrail'e taşere eden İran'ı artık ortadan kaldırma vakti geldi. Filistin düzelirse bütün Arap Dünyası'nın düzeleceğini unutmayın. Nihayetinde Bağdat’ı, Şam’ı, Sana’yı nüfusuna aldıran İran'ın bunu artık açık bir şekilde ifade etmesi, Tahran haricinde bütün İslam başkentlerinin cayır cayır yanması bizler için yeterince acı bir metafor değil mi? Ya da koca bir kazık?

Ahrar liderinin İstanbul ziyaretinden hemen sonra Suriye’de bütün mucahid grupların birleşmesi sizce tesadüf müydü? Esed, Hizbullah ve İranın ordularını bir avuç mücahid kimin tedarik ettiği ağır silahlarla püskürttü dersiniz? Bütün bu ilerlemeler sizce neyin alametidir?

Bugünlerde Suriye'de en aktif ve öncü gruplardan Ahrar'ın lideri Ebu Cabir'in İstanbul'da olması tesadüf değil. İsmini sayamayacağım birçok kişi de aynı şekilde devletimizden randevu almak için sırada bekliyor. Hepsinin amacı bu kutlu ordunun içinde asker olarak yer almak. Tıpkı Sultan Selahaddin Eyyubi gibi bir zamanlar İslam Dünyası'nın vicdanına kilit vuran Fatımilerin mirasçılarını susturarak veya ortadan kaldırarak başta Kudüs olmak üzere İslam Dünyası'nda intifada başlatması gibi onlar da Batı'nın Karlofça Antlaşmasından sonra başladığı ilerlemeye önce İran'a karşı koyarak dur demek istiyorlar.

Cennet Mekân Necmeddin Erbakan'ın Bosna'daki mücahitlere zamanında para göndererek tarihe "Kayıp Trilyon Davası" olarak geçtiği Türkiye'nin İslam Dünyasında başlattığı öncü misyonu yine Erbakan'ın talebeleri Erdoğan ve Davutoğlu'nun finale taşımasını istiyorlar. Arapların Türk ellerine gelerek tekrar bir huruç başlatması aklımıza Ebu Talip'ten Hz. Muhammedi isteyen kâfirlere şu satırları okumasını getirmiyor mu?

Ebu Talip bir şiirinde şöyle der; “Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor. Hâlbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler’in (hunların) kapılarına sığınmamızı isterler. Allah’ın evi (Kâbe’ye) ant olsun ki; sizler yalan söylüyorsunuz. İşleri karma karışık etmeden ne Mekke’yi terk ne de buralardan Türk yurtlarına göçüp gitmeyeceğiz. Allah’ın evi (Kâbe’ye) ant olsun ki; sizler yalan söylüyorsunuz. Biz Muhammed’e, göğsümüzü siper edecek; onun etrafında çarpışacak, O’nu (sonuna kadar) koruyacağız....” (İbni Hişam, es-Sire, mısır 1955, I., s.275)

Bu şiir dostlar çok ama çok önemli bir kaynak. Bugünü ön görüp, ne olacağını özetleyen bir kaynak. Evet, işler karma karışık olmadan onlar yurtlarını terk edip Türk yurtlarına göç etmeyeceklerdi. Şimdi ise akın akın Türk yurduna geliyorlar. Ebu Talip’in vizyonu 1500 yıl sonra kendini sadece zalim diktatörler altında ezilen Araplarda değil, Budistlerin katlettiği Myanmarlılarda, Çinlilerin zulmü altında inim inim inleyen Doğu Türkistanlılarda, Afrika'nın kara gözlü, temiz yüzlü çocuklarında bulacak, İslam Dünyası ayakta kalan tek yurt olan Türklerin yurdunda tekrar sancağı göndere çekecek ve son savaş bu milletin önderliğinde verilecekti.

Asıl ismi Ebu Osman Amr bin Bahr el-Kinani  olan dünyanın ise El-Câhiz olarak tanıdığı ünlü edebiyatçı ise Hz. Ömer'in “Türkler ne yaman bir düşmandır. Onların (düşmanlarına) verecekleri (ganimet) çok az, alacakları ise pek çoktur” dediğini rivayet eder. Yine ilk dönem İslam âlimlerinden fıkıhçı Nuaym Bin Hammad Hz. Ömer'in “Yüzleri deriden kalkan gibi yuvarlak ve geniş, gözleri sanki nazar boncuğu gibi olan kavimlerden çekininiz. Onlar size ilişmedikçe siz de onlara ilişmeyiniz" diyerek işaret ettiği Türkler ‘in sancağı ikinci defa devralacağını bilen BATI teyakkuzda. Türkiye nefes almasın diye her yol deneniyor.

40 yıldır PKK ile uyuşturdukları bu beynin yavaş yavaş kendine gelmesi onları çıldırtıyor. Erdoğan'ın Davos'ta aslında Natenyahu'ya değil bütün Batı’ya rest çektiğini ve Batı’ya karşı Şark’ın son savaş pimini çektiğini çok iyi biliyorlar. Şarkta yüz yıldır AYI diye oynattıkları İran’ın da artık seyircileri etkilemediğinin farkındalar. Bu yüzden HDP eş başkanı Demirtaş üzerinden asla başkan olamayacaksın mesajı göndermeye devam ediyorlar. Onların başlattığı ve sonrasında pişman oldukları, benim de bunu 3 ayrı yazı dizisinde metaforlarla kaleme aldığım BOP EŞBAŞKANLIĞI projesinin Erdoğan'ın planları doğrultusunda yine kendileri aleyhinde işleyebileceğini düşünmemişlerdi. Kaçırdıkları tek nokta bu değildi. Ellerinden önce TSK'yı, sonra MİT'i, sonra ASELSAN'ı, sonra TÜBİTAK'ı, sonra köstebeklerini kaçırmışlardı. Petrolü de, Ortadoğu’yu da, Kudüs’ü de kaçıracaklardı.  

İşte bu düşüncelerle yoğrulmuş onlarca şeyh Malezya'dan, Endonezya'dan, Fas'tan, Yemen'den müritleri ile beraber İstanbul'a geliyor ve ne olursa olsun bu savaşta yer alacağız diyorlar. Onlara göre İstanbul sadece Dârüsselam değil, aynı zamanda hilafetin de merkezi. Ve Halife ise bütün zulümlere karşı dik durabilen cesur adam Erdoğan. Erdoğan bunun farkında ve kesinlikle rehavete kapılmıyor. Hareketlilik onu kesinlikle ürkütmüyor. Aksine bütün bunlar olurken küresel planlara karşı planlar, şeytanın stratejilerine karşı rahmani stratejiler geliştiriliyor. Ekip çok ama çok iyi çalışıyor. Milletin desteği ise en büyük kozları. Millet Erdoğan'ı ne Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, ne 17 Aralık darbesi sonrası yerel seçimler de yalnız bırakmadı. Erdoğan genel seçimlerde de ezici üstünlükle galip geleceğini biliyor.

Devletimiz mi? Çok iyi çalışıyor. Söylenmedi, açıklanmadı belki ama uçağımızı da ürettik, tankımızı da. Hem de bütün teçhizat ve yazılımları ile. Hani Erdoğan'ın bize vermiyorlar diyerek Batı'nın ikiyüzlülüğünü açık açık ifade ettiği yedek parçalar var ya! Evet, onları da ürettik. Ne Aselsan'da intihar süsü ile katlettikleri şehitlerimiz ne de Tübitak'ta işe yarar diye besledikleri ince bıyıklı abiler engel olamadı buna. Özetle ne mi demek istiyorum? Savaşa hazırız. Ölmeye hazırız. Savaşırken cephede ilk atılan ve tek kurşun atmadan şehit olan öncü birliğin isimsiz kahramanı olmaya devlet olarak hazırız. Bunun farkında olan bütün dünya Müslümanları bu ülkeye akın ediyor. Son savaş yaklaşıyor.

2023 Erdoğan’ın kafadan ortaya attığı bir tarih değildir. Bu bir Rabbani işarettir. Her 100 yıl bu ümmetin şahlanacağı ve geçmişte de kendini bulduğu gerçeğini artık onlar da biliyorlar. Bu yüzden titriyorlar. Tek ümitleri sizin, yani Türk milletinin bunun farkında olmamış olması. Ya da öyle sanıyor olmaları. Farkında mısınız? Hazır mısınız? Alparslan’ın yiğitleri? Hazır mısınız? Malazgirt’te Alparslan’a 20.000 yiğit Kürt askeri ile destek veren Mervan’ın torunları? Hazır mısınız? Küffarı son bir defa kuzeyin soğuk topraklarına sürmeye, canlı yayında kucağında evladı vurulan Filistinli Baba'nın intikamını almaya, Suriye'de Esed’den kaçarken Amman sınırında açlıktan ölen kız çocuğumuzdan helallik istemeye? Bundan tam 100 yıl önce Çanakkale'ye gözünü kırpmadan 13-14 yaşlarında tüfek omuzda gururla giden ceddimize, torunlarının da tam 100 yıl sonra onlardan geri kalmadığını göstermeye hazır mısınız? Son savaş kapımızda. Ya hep beraber şehadeti kucaklayacağız ya da Ümmet özgür olana dek Ortadoğu’yu o kahpelere zindan edeceğiz.

Son sözüm Batı'ya. Kokuşmuş, ihtiyar şeytanlar. Farkında olmadığımızı mı sanıyorsunuz? Savaşacak askeriniz YOK. Şu ülkenin şu kadar askeri var palavralarını yutmayız. Makinalarınızı ise duman edeceğiz.100 yıl önce olduğu gibi. Canınıza okuyacağız oğlum. Hiç şansınız yok. C-A-N-I-N-I-Z-A  O-K-U-Y-A-C-A-Ğ-I-Z

haberseyret.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Egemen

  28 Temmuz 2017 15:45
  0 0
  Selam aleykum abim birde 450 ton altın muhabbeti nedir ikide bir iş de akp desdek veriyoruz diye bizlere hep böyle diyolar 450 ton altını ingilizin bankasında ne işi var diye nedir bu mehmet şimşek azından kaçırmış diye bu konudada bir yazı yazarmısınız
 • osman

  18 Haziran 2017 12:12
  1 0
  Ya Abi ;süper yazıların var.Çok güzel umutlar veriyor.Uzun vadede bilmem ama kısa ve orta vadede vadettiklerininin hiçbirinin biri bile olmadı.Boş gaf olmasını tercih etmem ama görüşünüşe göre havadan şeyler diye düşünüyorum.Ver gazııııııııııııııı
 • Abdullah

  03 Mayıs 2017 00:52
  1 7
  Sayın Bisimit, Yazdığınız olayların arka planına, akıllara durgunluk veren hikayelere, düşmana kurduğunuzu söylediğiniz tuzaklara hakikaten inandım. Ama zaman gösterdi ki, yazdığınız şeyler sanki iran efsanelerinden devşirme abartılı saçma hikayeler. Çünkü kahraman olarak gösterdiğiniz kimi figürlerin hiç de kahraman olmadığını sizin çevreleriniz söylediler. Artık inandırıcılığınızı kaybettiniz. İyi bir demogog olabilirsiniz. Okuru adam etme tavrından da vazgeçin, çok itici oluyorsunuz.
 • Gönüllü

  22 Nisan 2017 13:36
  2 0
  Beni de aranıza davaniza alın bi simit...
 • kingoftheskys

  01 Şubat 2017 18:55
  2 3
  süpersin dostum..
 • Türk

  21 Kasım 2016 23:11
  4 17
  Biri şunu durtsun kalk lan sabah oldu desin uyandirsin
 • g

  11 Kasım 2016 17:03
  16 2
  suuuuperrr...
 • hkst

  28 Ekim 2016 10:26
  13 1
  sonuna kadar değil,ölene kadar hazırız...
 • 15 temnuz

  19 Ekim 2016 22:30
  6 2
  Mukemmek ve gercek dinkerken ürperdim
 • sukru

  20 Ağustos 2016 15:18
  15 6
  tuylerim urperdi insallah bu devleti dunya liderligine cikaracagiz
 • hayrullah ÖZDEMİR

  28 Nisan 2016 23:45
  11 8
  Yorum yapan kardeşlerimin duyguları çok güzel.Anlatılanlardan etkilenen ,samimi duygular taşıyan ,müslüman kardeşlerimin varlığı beni sevindirdi. Amma velakin 'AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN ,LAFA BAKILMAZ' düsturuyla hareket edersek.. Laiklik konusunda ortaya konan tavırlara bakarsak, habire teröre karşı olduğumuzu vurgulayarak ve bu vurguyu' DAİŞ terörüne karşıyız' diye bitirirsek ,ABD'nin ve kafirlerin DAİŞ üzerinden İslama ve Müslümanlara savaş açtığını görmezsek,ya da gördüğümüz halde 'İslamcı' bir iktidar yaftası yememek için onlara her türlü lojistik desteği sağlarken..(Adana İncirlik'ten hergün uçaklar kalkıyor.Bir kısmı da PYD'ye silah -mühimmat atıyor.'Biz de Bayırbucak Türkmenlerine makarna gönderiyoruz.) İsrail'e ihtiyacımız var' noktasına sürüklenirken,Rusya'nın bir uçağını düşürdüğümüze bin pişman olurken,Rus pilot için (cenazede) selam dururken,pilotu vuran şahsı yaka paça gözaltına alırken (başka suçlardan olsa bile Rusyanın gönlünü hoş etmemek namına tutuklanmamalıydı) İslama ve Müslümanlara düşmanlığı apaçık olan İran'a ve mezhebine ''ne Şiiyim ne sünniyim,Müslümanım''diyerek sahiplenilirken (İran,Rusya ve Nusayri Esed birlikte Suriye'de bebeleri katlediyor. Şimdi bu Şii akide sahih mi? Bebe katiliyle bir safta durulur mu? ) Yani korku dağları beklerken İçimizdeki Laiklerden ürküp meclis başkanını yalnız bırakan ve 'ne kadar ''LAİK '' olduklarını ispat yarışına giren bu zevata bu kadar bel bağlamasanız ?
 • Ahmet

  09 Mart 2016 15:26
  12 14
  Der ve uyanır.
 • Er Sin

  22 Ocak 2016 09:56
  51 12
  Bunu millete tek tek okutmak lazım.Sorumluluk bilincini aşılamak uyandırmak lazım...
 • Abdullah Alper

  08 Aralık 2015 08:13
  71 11
  Tarih yeniden yazılacak. Yazan da, TÜRKİYE olacak.
 • Hamza

  24 Kasım 2015 18:20
  28 112
  Bu nasıl bir hayal dünyası nerde üretilen uçak fabrikası ? Hem erbakanı övüp hem de akp milletinin erbakana karşı yanlış taktik kullandı diye aşağılaması yanı sıra erbakanın da akp hakkında söylemlerini takiyye yapıyor diyerek geçiştirmesi... bu ülke bu kadar basireti açık şuurlu ise niye şimdiye kadar bu haldeyiz ? Emri maruf münkeri neyh eden azdır onlar dinlerinden taviz vermezler. harama helal demezler. meşrulaştırmazlar. bazı yapılan iyi planları gözardı edemeyiz ama erbakanı satanlar ve onu satanlarla 13 yıl işbirliği yapanlar erbakan hocanın ahını aldılar. o ahlar çıkacak kendinizi kaf dağında görmeyin hiç toz pembe hayallerle fetihler yapacğaız sanmayın siyonizm sizden daha zekidir. Allah'ın hududlarını çiğneyenlere verilmez o mehdilik zaferi...
 • MUCAHİD

  16 Kasım 2015 22:04
  70 15
  RABBİM İNŞAALLAH o günleri görmeyi nasib eder yeterki bir olalım küffara karşı. daha önce yurtdışından evliyaların geldiğini duymuştum.
 • murat fakılı

  03 Kasım 2015 11:55
  86 7
  bu ümmet hep ayakta. ne zaman cihat için emrolunsak tereddüt etmeyiz.belki cesedimizi de bulamayacaklar. biz hazırız.bir husus ise çok önemli , devletimiz bu yaklaşan savaş için bizleri donanımlı hale getirmeli.
 • Elvin.Melikli

  02 Kasım 2015 13:46
  79 6
  Haziriz Inshallah
 • Tolga

  19 Ekim 2015 18:53
  98 5
  Tüylerim dik dik oldu helal bee
 • akocak

  16 Ekim 2015 01:39
  32 213
  Bi Simit siz sapıtmışsınız, kafayı peynir ekmekle yemişssiniz, kardeşim sen ve senin gibi düşünenlere Allah akıl fikir izan versin. Ülkeyi felakete sürükleyeceksiniz. Neyin kafasıdır bu? Afyon mu çekiyorsunuz....
 • kemal aydın

  08 Ekim 2015 14:25
  101 9
  bismillah kardeşim ben bi kürt kardeşinim makalen okadar hoşuma gitti ki 4 köşe oldum baya bi zahmet etmişsin ÜMMETİMUHAMMED için ALLAH c.c. lühü emeğinin karşılığını cennet olarak versin İNŞALLAH
 • Hakan

  06 Ekim 2015 12:00
  69 7
  Selamın aleyküm ey mümin kardeşlerim. Ey güzel insan, Allah senden milyonlarca kez razı olsun. Ne kadar kör göremeyen varsa da, sen hiç susma. Yaz bi simit yaz. Ülkem ve milletim için, İslamiyet için elimden ne gelirse yapmak istiyorum. İnşallah senin gayretlerinde ben de üstüme düşeni yapacağım. Anlattıkların çok güzel ve gerçek olaylar. Bunlara her körün görmesini sağlayacağım. Dualarımız seninle ve senin gibi bu vatan bu ümmet için uğraşanlarla. Allah a emanet ol güzel insan
 • Şaban Bey

  12 Ağustos 2015 01:08
  74 8
  Rabbim nurunu elbet tamamlayacaktır. Rabbim bahsedilen bu "SON SAVAŞTA" Ümmeti Muhammed'e yardım eylesin. Küffarın üzerine mansur ve muzaffer eylesin. Bizleri de bir nefer eylesin. Bizleri bilgilendiren Bi Simit Bey' e teşekkür ediyorum. Dilinize kaleminize sağlık.
 • theimam1453

  14 Temmuz 2015 18:23
  46 12
  sayın bisimit yazdıkalrınıza hiçbir itirazım yok ama aselsandaki mühendislerin katledilmesi ile ilgili önerge meclise geldiğinde niçin akparti araştırılmaması yönünde karar verdi bunun sebebini çok düşündüm ama bulamadım bir türlü.
 • Hasan Bahçi

  04 Temmuz 2015 15:58
  21 2
  2016 ?
 • Ömer

  21 Haziran 2015 10:11
  57 11
  Bana Öyle geliyorki 3. büyük melheme i kübra yani armagedon çok yakın çok kişi ölecek Herkes tövbe etsin namaza başlasın Hz. Mehdi a.s kendini biliyor Mehdiliğini biliyor diceksiniz nerden biliyorsun benim kadar bu konuyu kimse araştırmamıştır çok geniş ve detaylı bilgim var mehdi 25 yaşlarında irşad olundu 30 yaşında göreve başlıyacak göreve başladığında anlayacak mehdi olduğunu 30 ila 40 yaşındada huruç edecek Gelcek tarihini ALLAH cc bilir fakat Suriye'nin karışması takibinde Yemen'nin karışması hadislerde geçiyor Hz MEHDİ ÇOK YAKIN ÇOK dikkatli olun herkes tövbe etsin bir ALLAH cc dostuna bağlansın kendinizi koruyun yoksa çok kişi ölecek Dikkatli olun.................
 • Tarık ÇELIK

  18 Haziran 2015 02:14
  54 17
  Esselamu aleyküm. Ben 15 yaşındayım. Bisimit abicim. Yazdığınız makaleden çok hoşnut kaldım ve size hak vererek büyük bir zevkle okudum. Fakat Türkiye seçimden çok kritik bir sonuç aldı. Eğer yorumları hala değerlendiriyorsanız sizden özel veya genel bir yorum istiyorum. Yazılarınızdan faydalanmak istiyorum. Tabii izin verirseniz. Allah ' a emanet olun.
 • Ankara Gevrek.

  16 Haziran 2015 06:31
  29 13
  selamun aleykum. ben 21 yaşında ilahiyat 2. sınıf öğrenciyim. olan biten onca şeyden sonra biraz kendimi araştırmaya verdim ve çok eksiğim olduğunu gördüm. Bi simit. abi amca beyfendi... siz bir şey istiyorum. olaylara biraz daha geniş çaplı bakış açışı yakalamam için gereken kitap, yazı veya makale... okumamı tavsiye edebileceğiniz türden metinler istiyorum sizden. bu zamana kadar onlarca sayfa veya site takip ettim. çoğuda cihat içerikli idi ama birçok yönden eksik sayfalardı ve alenen selefi bir görüş sergiliyorlardı. bu site geçen yıl izlediğim ''erdoğan ve gülen'' sesli makalesinden beri takibimde, tespitler muazzam. Allah yolunuzu açık etsin. yardımcı olursanız çok sevinirim. Es selamun aleykum.
 • Ömer ARAZ

  13 Haziran 2015 23:59
  66 11
  ALLAHU EKBER Hazırız Tabikide Cihada İnanın Şuan Hüngür Hüngür Ağlıyorum İçimde Bir Heyecan Bu Meydanlarda Belki ALLAH In Arslanı Hz Hamza Olmasada Ona İmrenen Ümmet Var Ya ALLAH Bismillah ALLAH U Ekber
 • ali4735

  09 Haziran 2015 14:42
  47 10
  birde haçlıların unuttukları birşey var hani yıllardır savaş çıkardıkları ülkelerde yaşayan ve savaştan kaçıp avrupaya göçen milyonlarca şehit olmaya can atacak ve hertürlü avrupadaki göreve hazır olan müslüman kareeşlerimizi unutmasınlar
 • dgn

  07 Haziran 2015 17:56
  45 7
  Yüreğine sağlık , fazla söze gerek yok...
 • ziya

  07 Haziran 2015 16:49
  40 7
  YA ALLAH BiSMiLLAH ALLAHU EKBER eline emeğine saglık bisimit kardeşim daiama hazırız inş. peygamber efendimiz s.a.v. e laik bir ümmet şanlı yüce ceddimize laik birer torun olmak nasip olucak ALLAH yar ve yardımcımız olsun
 • Ömer

  07 Haziran 2015 13:45
  32 8
  Hz MEHDİ mehdiliğini biliyor çünki 30 yaşında göreve başlıyacak bunca sıkıntılar çekecek biraz hadisleri araştıralım lütfen.... Birde mekkede onu sıkıştıracaklar şimdi mantıklı düşünelim hurucunda ona sen mehdisin elini uzat biat edelim dediklerinde o da kabul etmiyor mantıklı düşünmek gerekirse yeni haberi olan bir kişi bunu şaşkınlıkla karşılar ve kabul eder ve dememzki ben değilim biliyorki kendini psikolojikmen hazırlamış ki biliyor zaten ben mehdiyim diyecek ama kimse inanmayacak yanındaki 7 kişiyle birlikte göreve başlıyacak ALLAH u alem ve o kadar sınavlardan merhalelerden geçiyorki artık tevazu hat safa yapmış ve kabul etmiyor kendisi şu an sağ ve irşad olundu imamı rabbani hz göre nakşi silsilesinden....
 • sarıaslan

  30 Mayıs 2015 16:52
  41 9
  Yazı süper olmuş elinize, beyninize ve kalbinize sağlık. Eksik yada fazla. Önemli olan biz Müminlerin SAF larını belli etmesi karınca misali. Ha bu yazılan olayları görürmüyüz göremezmiyiz bilmiyorum ama görürde ayrılmaz isek yeryüzünün ve ahiret aleminin şanslılarından olacağımız hadisi şerifle sabit. Göremez isek eğer Mümin duruşumuzla ve yaşayışımızla inşAllah ahirete imanla göçmek için seferber olacağız. Rabbim yardım etsin Biz zavallılara.
 • hpr

  18 Mayıs 2015 13:42
  50 9
  1. dünya savaşında kraliyet bizi kökümüzden kopararak bitirmeye çalıştı ancak istiklal savaşıyla Atatürk sayesinde budanarak kurtulduk yeter ki kök sağlam olsun artık ağaç tekrar büyüdü ve o köklere yakışır bir ağaç olma yolunda Erdoğan liderliğinde büyümeye ve yeşermeye devam ediyor Eski eyaletlerimiz tekrar bu ağacın serinliği altında eski mutlu ve huzurlu yaşamlarına dönüp kralliyetin zulmünden kurtulmak için yana yana bekliyor o günlerde tekrar gelecek inşallah ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
 • Davut ÖZTÜRK

  22 Nisan 2015 07:33
  82 13
  KALEMİNE SAĞLIK
 • Fermendi

  12 Nisan 2015 15:50
  124 8
  Bunu bekleyen milyonlar var ve tek bir Tekbir'de atını Kudüs'e, Çin'e sürmeye hazır
 • aliosman gölec

  11 Nisan 2015 11:45
  75 12
  BAKIN KARDEŞLERİM DERTLİ DEĞİLSENİZ MAKALEYİ OKURKEN GÖZLERİNİZDEN KALBİNİZE İNMİYORSA BOŞUNA YORUMLARI OKUYUNCA BEN BÖYELE ANLADIM SELAMÜN ALEYKÜM
 • banderas132

  10 Nisan 2015 17:01
  44 286
  ne güldüm yahu :)) recep ivedik te seslendirseymiş tam olacakmış.
 • mesutn

  07 Nisan 2015 15:26
  77 8
  bisimit kardeşim sen ne kadar bilirsen bil ne kadar alim olursan ol ancak karşındakinin anlayacağı kadar alim veya bilgilisindir şurda senin yazını okudum yazının ardından yorumlara bakıyorum ortada bir sepet üzüm var üzümlerin içerisinde çürük te var sağlamda bakıyorum ki kimse üzüm yeme derdinde değil herkes bağcının peşine düşmüş ... yahu bisimit i doğrulamak yalanlamakla uğraşmaktan sa ALLAH resuılünün emanetlerinden yola çıkarak hadiseleri süzmek ve içlerinden bu emanetlere uyanları alıp bilgimize bilgi tecrubemize tecrube katmak en doğrusu değilmidir ...sanki her bi konu izah edenlerle birlikte sapıtacakmışız gibi bu kadar korku da niye biz ALLAH'a iman ettik peygamberine de itaat ... bize verilen doğrulama çubukları ile süzersek herşeyi hiçbir sıkıntı kalmayacaktır ( kur'an ve sünnet ) bisimit gelmiş bişeylerden bahsetmiş içerisinde doğrularımıza uyanları varsa alıp yolumuza devam edelim birbirimize taş atmak küçümsemek yok etmeye çalışmak nefsin oyunları değildir de ya nedir ? herkim ALLAH adına bir taş atıyorum derse (kur'an ve sünnet ) e uyduğu taktirde herzaman o taşın ardında olmaktır esas olan vesselam ..... çeşitli oyunlardan bizim veya herhangi bir ülkedeki " x" brilerine oynanmış olması hadiseler olaylar vukuatlar bunlar çok da hayal değil çok da olmayacak şeyler değildir... unutmamalıdır ki, rabbine karşı gelmiş sözünü dinlememiş bir şeytan ve birde nefs le yaşıyoruz tek silahımız da akıl.......
 • adem

  06 Nisan 2015 09:40
  98 14
  reis 80 yıl boyunca uyutulan bir ülkeye gelip kafamı tutucaktı bir anda dünyaya? evet iş birlik yapıldı lakin bu körü körüne olmadı türkiye nin çıkarları çevresinde ağam paşam dendi mavi marmara one minute işin kırılma noktasıydı zaten dikkat edilirse hükümeti devirmek için yoğun bir şekilde ayak oyunları one minute den sonra başladı kusura bakmasın bazı arkadaşlar ama memnun değilseniz sınır kapısı orda bu ülkeye en büyük zararı batı nın taşeronu olan sizler veriyorsunuz eğer siz batıya taşeronluk yapmasanız bizimle bu kadar uğraşamazlar
 • salih

  03 Nisan 2015 23:18
  38 128
  her konuda göbeğinden batıya bağlı iken ve savaş için hazır olmadan neyin savaşını yapıyorsun. islamın başındaki en büyük bela budur,düşmanını hafife almak ve aklını kullanmamak. sen onu mevcut halinle,elindeki silahla yenemezsin,eğer gökten yardım gelecek diyorsan, bu konuda delilin var mı. neden masumları yakmak istiyorsun. bu kafa ile müslümanın başına gelmeyen bela kalmaz. hasta olmak utanılacak bir şey değildir.iyi bir doktora gitmenizi ve tedavi olmanızı tavsiye ederim.
 • jakuza

  03 Nisan 2015 00:34
  136 12
  abi rabbim düşünçelerini ve düşünçelerimizi gerçekleştirmeyi nasip etsin AMİN
 • fet633

  02 Nisan 2015 09:56
  30 76
  Söylediklerinin bir kısmı bence doğru bir kısmı yanlış,çünkü tüm alemi islamiye yi kucaklamaktan bahsediyorsunuz.Daha ülkemizdekilerle kucaklaşamadık.Dediklerin olabilir,ama bunun başında erdoğan ve ekibi olmayacak,bence.Ama belkide böyle bir şeye zemin hazırlıyor olabilir.Bi çok ırkı himayemize alacaz deniliyor hala Türk sancağı altı,yok efendim Türk bayrağı altı...Artık böyle söylemlerden vazgeçin .Kokuşmuş avrupa nüfusunuz yok diyorsun hala ülkenin Türkten ibaret olduğu zannındasın ama Kürt ailelerinin 10 ar çocuk yaptığından bahsetmiyorsun.Ülkenin %35 i Türk ise %35 i de Kürttür.geriye kalan %30 da Arap,Çerkez,Laz vs. yani demek istediğim yüz yıldır kendinle kucaklaşamamışsın ,islamiyeti kucaklıcaz diyorsun.Allah var iyi gaza getiriyorsun.Lazım da zaten ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Ama benim de gönlümden geçen İslam aleminin artık ayağa kalkması gerektiğidir.Ama önce ülkemizde kumarı kaldırıp,faizi kaldırıp,bilime yatırım yapıp(Sayısız üniversitemiz var ama belli başlı üniversiteler dışında okursan boşsun bu da bir gerçek.)bunları önce bi hallet Allah Hazretleri bizi doğru yola lider yapacaktır zaten ama reel olmakta fayda var...
 • rteüdekiMatematikçiii

  01 Nisan 2015 16:14
  109 15
  Evet katılıyorum size maalesef ki ülkemiz deki asalaklar hariç herkes bunların farkında ama korkmayın yeni gençlik geliyo hemde Kılıçlar imizi kuşanip nefer ler gibi geliyoruz
 • feyz damlası

  01 Nisan 2015 10:28
  71 11
  dilinize sağlık çok etkileyiciydi...nehir döner dolaşır en son yatağına döner...onların tuzağı var Allahında tuzağı var..onların tuzağıyla dağlar yerinden oynayacak değil ya.(ayeti kerime)zamanla ne kadar dıştan üfelenmiş dahi olsakta temelimiz köklerimiz sağlam biiznillah..bekleyelim ve görelim zalimlerde görecek..mevl görelim neyler neylerse güzel eyler..(ibrahim hakkı hz)
 • yvzslm

  01 Nisan 2015 03:59
  31 17
  selamun aleykum. asıl zaferin demokrat olmak değil Allah'ın şeriatına bağlı kalmak olduğunu inşallah anlayacaksınız. güzel insanlarsınız inşallah bir gün anlayacaksınız. yazının erdoğan'a halife falan dediği yerlerine güldüm ama son kısımlar canınıza okuyacağız vb şeyler beni duygulandırdı.
 • şamil

  30 Mart 2015 19:15
  108 16
  yaptıgın analizleri çok yerinde tebrikler allah c.c razı olsun.
 • ebu talha el kürdi

  30 Mart 2015 16:21
  23 68
  Bi simit ahir zamanda mehdiden deccalden halifeden bahsetmişsin ama deccalin görünmesinden önce halifenin islam oordusu ile birlikte istanbulu fethedeceğini atlamışsın yani hadislerdeki asıl fetihten bahsetmemişsin bu fetihe göre senin teorin çöküyor
 • Armagedon

  30 Mart 2015 09:03
  39 59
  O son savaş şimdi olması zor çünkü biz hala göbekten abd ye baglıyız va abd yi de yahudiler yönetiyor yanlışlıkla müslümanların birbiriyle savaşı olacak aragazı yemeyin iranla birbirimize girmemizi bizzat abd ve israil istiyor. İstenilen savaş şii sunni savaşıdır haberiniz olsun.
 • levent

  30 Mart 2015 08:29
  21 76
  Bisimitcim sayende artık ittihatcilara kızmıyorum demek ki insanlar hayal kurabilitorlar bazen. Bir de sayende anılarım tazelendi 6 sınıf sosyal dersi geldi aklıma " biz aslında kazandık da Almanya yenilince bizi de yenik saydılar " Mustafa denizli gibi yabancı kuralını mi ihlal ettik de hükmen mağlup sayildik merak ettim
 • rafet aydemir

  29 Mart 2015 21:17
  34 171
  anlaşılan hitabet in kuvvetli bi simit efendi ama bilmengereken bişeyvar bumillet çoookkkk hitabet i güçlü gördü yanii tayyip mehdi dir mi demeyi ima ediyorsun ?? israil ingiltere washıngton un kurdurduğu partinin lideri yani ?? kardeşim bütün o saydıklarını yapacak olan mavi marmarada karşılıkverme hakkını kullanmayan bop un eski eşbaşkanı theodor herlzt in mezarını ziyaretederken görüntülenmiş kişi ayasofyayı ibadet e açmayı telaffuz bile etmeyen birisi ayrıca one munıt i falan boşver israille son 20 yılın enüst ticaret sevisine çıkaran biri ayrıca gazzede salyasümük ağlayıp istanbulda israilli işadamlarına habire iş veren kişilermi bu kutlu savaş ı yönetecek selahaddin i eyyubi?? ayrıca suriyede katliam yapan esat mı yoksa oraya birkısmıda türkiyeüzerinden gönderilen guruplar mı?? akşamdan dostum kardeşim esat !!! sabaha oldu teröris faşist dikdatör esat öylemi?? yaaaa bi git işine yazacak okadar çok şey varki ancak bunları yazabiliyorum dalga geçiceksen akllıca yazılarla dalgageç salakcadeğiliz bu martavallara inanalım
 • halil

  29 Mart 2015 20:44
  112 24
  abi müthiş tesbit allah razı olsun duygularımıza tercüman oldun selam ve dua ile
 • hüseyin

  29 Mart 2015 13:42
  110 18
  Gerçekten "tüylerim diken diken oldu"tespitlerinizden. Benim mürşidim şeyh muhammed muta' el-haznevi g.antepte mekan hazırlıyor
 • dursun kara

  28 Mart 2015 23:29
  94 9
  cumhuri reise ve ekibine ailem şahsım olarak güvenim damdır.kıbrıs savaşında askerdim.ölünceyekadarda askerim..allah.c.c..inananlara.yardım eder.. iran herzaman inananlarıcınde. türkiye.içinde.birdehdiddir. iran iran olalı büdün savaşları. müslümanlarıle yabmışdır....
 • Derbentcioğluya

  28 Mart 2015 20:22
  61 82
  Neden sadece İslam dünyasında kan aktığını anlatan güzel bir hikaye. Maalesef cehaletin timsali bir örnek yazı olmuş. Tebrikler.
 • arif karatayli

  28 Mart 2015 19:10
  98 6
  insallah bilader, agzina ve yuregine saglik .........
 • Fikret Öztürk

  28 Mart 2015 15:45
  149 12
  Her cümlesinin altına imzamı atarım. O beklenen günün çok yakınımızda olduğunu bildiğimiz için kılıçlarımızı biliyor ve gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. İhtiyarlayıp yatakta ölmek bize haram olsun.
 • DEĞERLİ Bİ SİMİT KARDEŞİM

  28 Mart 2015 15:41
  42 190
  BEN ERDOĞAN'CIYIM. AMA ERDOĞAN'IN CİHADA HİÇ NİYETİ YOK. O GELECEKTEKİLERİN CİHAD ETMESİNDEN YANA. İRAN YÖNETİMİ NE KADAR KATİL DE OLSA EN AZINDAN İSRAİLİ TEHDİT EDİYOR. ARABİSTAN YÖNETİMİYSE İSRAİLE HİZMET EDİYOR. TAYYİB ŞUAN O YÖNETİMDEN YANA. BELKİ DE SUUD ZAMANINI BEKLİYORUZ DİYE TAYYİBİ KANDIRIYOR. NE TÜRKİYE NE DE ARABİSTAN, İRAN GİBİ TEK KURŞUN SIKMADI KÜFRE! İSRAİL İÇİN BOĞMAK İÇİN BİRBİRİNİ BOĞAN MÜSLÜMANLAR! NE KOMİK! 2023 DİYEN TAYYİB 2070'DE DİYOR! SEN DE NUTUKÇU MHP GİBİ KONUŞMUŞSUN MALESEF, SON YÜZYILIN MÜSLÜMAN TÜRKLERİNDEN SADECE NUTUK DUYDUK HEP. MÜSLÜMAN KÜRTLER MALESEF SİZİN NUTUKÇULARDAN DAHA CESARETLİ. BAK HUDAPAR DİYOR, ŞERİAT İSTİYOR, AÇIKÇA BELLİ EDLİYOR, PKK'NIN BAĞRINDA CESARETLE DOLAŞIYOR! SİZİN NUTUKÇULARDAN BİR CACIK OLMAYACAK, ÜZGÜNÜM! OSMANLI SAVAŞLARINDA, ÇANAKKALEDE, TÜRKTEN ÇOK ARAP VE KÜRT VARDI. MÜSLÜMAN KÜRT VE ARAPLAR UYANDIĞI GÜN İNŞAALLAH BERABERCE KÜFRÜ PÜSKÜRTECEK. ACEMİ İKNA EDECEK. MÜSLÜMAN TÜRKLERİN ÖZELLİKLE NUTUKÇU VE BATI KESİMİNDEKİLERİNDEN, O ZAMAN BİLE CESARET BEKLEMİYORUM. ÇÜNKÜ GIRTLAĞINIZA KADAR DÜNYAYA BATMIŞ ÇOĞU. ANCAK KONUŞALAR!
 • celal

  28 Mart 2015 13:05
  134 38
  allahu alem şahidimdirki zaman zaman istanbula giderim neresinemi aya sofya camine orda halifeyi beklerin peyganber kılıncını kuşanıp haydi askerlerim demesini beklerim allahu ekber allahu ekber allahu ekber
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2017 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;